Twój koszyk
Icon
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ KOD -10% NA PIERWSZE ZAKUPY! ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ KOD -10% NA PIERWSZE ZAKUPY!

O nas

Marka KPODONOU powstała 5 lat temu z miłości do życia, ludzi oraz sztuki. 

Dziś tworzymy społeczność ludzi świadomych swoich wyborów, żyjących w zgodzie ze sobą i środowiskiem. Dbamy o siebie wzajemnie i o to co nas otacza, ciągle poszukując odpowiedzi na to, w jaki sposób prowadzić i rozwijać markę w sposób zrównoważony. 

W dobie kryzysu klimatycznego i rosnącej ilości odpadów na Ziemi, nasze wybory konsumenckie zmieniają swoje oblicze, dlatego procesy wytwarzania ubrań i akcesoriów monitorujemy, redukujemy i szukamy praktyk zapewniających zrównoważoną produkcję. 

NASZ MANIFEST

  1. Produkujemy głównie na zamówienie, unikamy nadprodukcji odzieży. Tylko niektóre kolekcje, cieszące się największą popularnością, wytwarzamy w większych ilościach. W pozostałych przypadkach reagujemy na popyt w czasie rzeczywistym i szyjemy w odpowiedzi na Wasze zainteresowanie. 

  2. Z reguły wykorzystujemy tkaniny i półprodukty będące pozostałościami produkcji - szukamy dostawców oferujących stock. Tylko w przypadku dzianin zdarza nam się zlecać produkcję indywidualnie. W takich sytuacjach szczegółowo monitorujemy wykorzystywane substancje (barwniki, zmiękczacze).

  3. W składzie naszych dzianin występuje białko jedwabiu działające bakteriobójczo i antyoksydacyjnie. Chroni ono również przed negatywnym wpływem promieniowania UV w związku z czym ma bardzo korzystny wpływ na naszą skórę. 

  4. Dzianiny produkujemy tylko i wyłącznie ze 100% bawełny.

  5. Nasze opakowania pochodzą w 100% z recyklingu.

  6. Nasze akcesoria są w 100% wykonywane ręcznie, z największą dbałością o każdy centymetr zużytego materiału. 

  7. Paski naszych torebek produkujemy ze stocków pasów samochodowych, a do montowania toreb zamiast szkodliwych klejów, używamy śrub przemysłowych. Ponadto nasze klasyczne modele toreb dają możliwość wymiany pasków, dzięki czemu można wiele razy modyfikować wygląd zakupionych toreb.

  8. Produkujemy tylko w Polsce, w znaczącym stopniu w naszej pracowni w Warszawie. 

  9. Jesteśmy członkiem fundacji Otwarte Klatki i wspieramy program Fur Free Retailer.

  10. Nasza praca odbywa się w dużej mierze w środowisku zdalnym. W takim modelu generujemy nikły odpad związany z funkcjonowaniem biura - zużywamy niewiele papieru, ograniczamy zużycie energii elektrycznej oraz ślad związany z dojazdami pracowników.