Twój koszyk
Icon
ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ KOD -10% NA PIERWSZE ZAKUPY! ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA I OTRZYMAJ KOD -10% NA PIERWSZE ZAKUPY!

Krótka historia toreb KPODONOU

Icon Icon
Krótka historia toreb KPODONOU

Dziś chcemy przedstawić Wam historię naszych toreb, produkowanych autorską, zrównoważoną metodą ręcznego skręcania, której autorką jest moja mama - Anna. Cała linia produktów KPODONOU produkowana jest w naszej pracowni w Warszawie.

Torby KPODONOU to nasz pierwszy, flagowy produkt, który po raz pierwszy wypuściłyśmy na rynek kilka lat temu. Wszystko zaczęło się od pasji mojej do mody i mojej mamy do rękodzieła z nią związanego. Mama od zawsze eksperymentowała z różnymi formami i wspólnie postanowiłyśmy zająć się akcesoriami modowymi - torebkami, paskami, obrożami. Produkty szybko znalazły uznanie rzeszy moich przyjaciół i klientek salonu fryzjerskiego, który wtedy prowadziłam w kamiennicy na warszawskim Powiślu. Wszyscy docenili wyjątkowość techniki i wysoką jakość produktów połączoną z wyjątkowym designem. Moja mama - Anna jest perfekcjonistką i nigdy nie wypuściłaby ze swojej pracowni żadnej rzeczy, której jakości nie ocenia na 100%. 

Naszym pierwszym hitem sprzedażowym okazała się mała torebka damska - Messenger Bag, którą w sprzedaży KPODONOU ma do dziś. Bardzo szybko znalazła się rzesza fanek „messengerki” z uwagi na możliwość łatwego odświeżania jej wyglądu przez wymianę pasków. W naszej ofercie znajdziecie różne kolory pasków, które produkujemy ze stocków (nadprodukcji) pasów samochodowych. Dlaczego postawiłyśmy na pasy samochodowe, a nie paski dedykowane torebkom? Szukałyśmy najwyższej jakości dodatków i szybko okazało się, że nasza wyobraźnia wykracza poza standardową ofertę dodatków kaletniczych. Mama będąc nastolatką często pomagała swojemu Tacie przy skręcaniu szafek lub naprawach sprzętów. Podawała śruby, gwoździe i narzędzia. Te chwile zapadły w Jej życiu na dobre. Pewnego dnia idąc, przypomniała sobie o tych chwilach spędzonych z Tatą. Wtedy pomyślała o sposobie połączenia skóry i śrub. Rozwiązanie sprawdziło się i towarzyszy nam do dziś.

Zrównoważona produkcja toreb

Do konstruowania torebek zaczęłyśmy używać zamiast szkodliwych klejów - śrub, które umożliwiały różne eksperymenty konstrukcyjne i dodawały torbom wizualnie ciężkości. 

Skóry od samego początku pozyskujemy od producentów w ramach skupywania ich nadprodukcji. Nie zlecamy produkcji własnej - wykorzystujemy pierwszej jakości materiały, które są pozostałościami w fabrykach. Skóry splatamy, skręcamy i zszywamy. 

Tym sposobem, początkowo nieświadomie - opracowałyśmy autorską, zrównoważoną metodę produkcji akcesoriów, która towarzyszy nam do dziś i jesteśmy z niej niesamowicie dumne. Wiele dużych marek próbowało swoimi fabrycznymi metodami kopiować nasze rozwiązanie, ale z racji charakteru „hand-made” naszej pracy, maszyny nie są w stanie idealnie odwzorować efektów. 

Obecnie oferujemy rozwiązania w różnych rozmiarach - od małych etui na karty i telefony, przez klasyczną Messenger Bag, aż po dużą Messenger XXL Shopper Bag. Warto wspomnieć także o tym, że nasza oferta nie jest skierowana tylko i wyłącznie do kobiet, a nasza Messenger Bag to nie tylko damska torebka - wszystkie produkty nie mają dedykowanej płci (mają unisexowy charakter) i chętnie noszą je również mężczyźni. Staramy się zacierać wszelkie granice i kierować się wartościami, aniżeli szufladkować. Wierzymy w dobrą energię, którą staramy się inkorporować w każdy z naszych produktów. 

Odkryj naszą kolekcję tutaj!

Kpodonou bags new collection | Nowa kolekcja toreb Kpodonou
fot. Magdalena Ławniczak, styl. Ewelina Gralak, model: Sasha Melnychuk, Paris, 2015 

Zostaw komentarz