Twój koszyk
Icon
Darmowa dostawa na wszystkie zamówienia na terenie Polski Darmowa dostawa na wszystkie zamówienia na terenie Polski

Krótka historia toreb KPODONOU

Icon Icon
Krótka historia toreb KPODONOU

Dziś chcemy przedstawić Wam historię naszych toreb, produkowanych autorską, zrównoważoną metodą ręcznego skręcania, której autorką jest moja mama - Anna. Cała linia produktów KPODONOU produkowana jest w naszej pracowni w Warszawie.

Torby KPODONOU to nasz pierwszy, flagowy produkt, który po raz pierwszy wypuściłyśmy na rynek kilka lat temu. Wszystko zaczęło się od pasji mojej do mody i mojej mamy do rękodzieła z nią związanego. Mama od zawsze eksperymentowała z różnymi formami i wspólnie postanowiłyśmy zająć się akcesoriami modowymi - torebkami, paskami, obrożami. Produkty szybko znalazły uznanie rzeszy moich przyjaciół i klientek salonu fryzjerskiego, który wtedy prowadziłam w kamiennicy na warszawskim Powiślu. Wszyscy docenili wyjątkowość techniki i wysoką jakość produktów połączoną z wyjątkowym designem. Moja mama - Anna jest perfekcjonistką i nigdy nie wypuściłaby ze swojej pracowni żadnej rzeczy, której jakości nie ocenia na 100%. 

Naszym pierwszym hitem sprzedażowym okazała się mała torebka damska - Messenger Bag, którą w sprzedaży KPODONOU ma do dziś. Bardzo szybko znalazła się rzesza fanek „messengerki” z uwagi na możliwość łatwego odświeżania jej wyglądu przez wymianę pasków. W naszej ofercie znajdziecie różne kolory pasków, które produkujemy ze stocków (nadprodukcji) pasów samochodowych. Dlaczego postawiłyśmy na pasy samochodowe, a nie paski dedykowane torebkom? Szukałyśmy najwyższej jakości dodatków i szybko okazało się, że nasza wyobraźnia wykracza poza standardową ofertę dodatków kaletniczych. Mama będąc nastolatką często pomagała swojemu Tacie przy skręcaniu szafek lub naprawach sprzętów. Podawała śruby, gwoździe i narzędzia. Te chwile zapadły w Jej życiu na dobre. Pewnego dnia idąc, przypomniała sobie o tych chwilach spędzonych z Tatą. Wtedy pomyślała o sposobie połączenia skóry i śrub. Rozwiązanie sprawdziło się i towarzyszy nam do dziś.

Zrównoważona produkcja toreb

Do konstruowania torebek zaczęłyśmy używać zamiast szkodliwych klejów - śrub, które umożliwiały różne eksperymenty konstrukcyjne i dodawały torbom wizualnie ciężkości. 

Skóry od samego początku pozyskujemy od producentów w ramach skupywania ich nadprodukcji. Nie zlecamy produkcji własnej - wykorzystujemy pierwszej jakości materiały, które są pozostałościami w fabrykach. Skóry splatamy, skręcamy i zszywamy. 

Tym sposobem, początkowo nieświadomie - opracowałyśmy autorską, zrównoważoną metodę produkcji akcesoriów, która towarzyszy nam do dziś i jesteśmy z niej niesamowicie dumne. Wiele dużych marek próbowało swoimi fabrycznymi metodami kopiować nasze rozwiązanie, ale z racji charakteru „hand-made” naszej pracy, maszyny nie są w stanie idealnie odwzorować efektów. 

Obecnie oferujemy rozwiązania w różnych rozmiarach - od małych etui na karty i telefony, przez klasyczną Messenger Bag, aż po dużą Messenger XXL Shopper Bag. Warto wspomnieć także o tym, że nasza oferta nie jest skierowana tylko i wyłącznie do kobiet, a nasza Messenger Bag to nie tylko damska torebka - wszystkie produkty nie mają dedykowanej płci (mają unisexowy charakter) i chętnie noszą je również mężczyźni. Staramy się zacierać wszelkie granice i kierować się wartościami, aniżeli szufladkować. Wierzymy w dobrą energię, którą staramy się inkorporować w każdy z naszych produktów. 

Odkryj naszą kolekcję tutaj!

Kpodonou bags new collection | Nowa kolekcja toreb Kpodonou
fot. Magdalena Ławniczak, styl. Ewelina Gralak, model: Sasha Melnychuk, Paris, 2015 

Zostaw komentarz